Suspiria z Dakotą Johnson oraz Tildą Swinton już jesienią

Z wielkim zaciekawieniem przeczytałam w sieci, że szykuje się premiera filmu “Suspiria”, który określić można mianem “body horror”. Sami przyznacie, że z piękną, aczkolwiek nie anorektyczną,  Dakotą Johnson w roli glównej oraz androgeniczną Tildą Swinton to musi być coś, wartego obejrzenia. Emisja tegoż horroru zapowiadana jest już na jesień. 

Balet to zło!

Nad baletnicami pastwili się już niejedni reżyserowie. Począwszy od genialnego “Czarnego Łabędzia” z Natalie Portman w roli głównej, aż po serial o debiutującej baletnicy – “Pot i łzy”. Czy balet zawsze musi kojarzyć się nam z horrorem? Niestety, coś w tym jest. Jeśli w grę wchodzi uzyskanie pełnej kontroli nad naszym ciałem, musi to być związane z nie lada katorgą.

W filmie “Suspiria” główną rolę gra Dakota Johnson, która już nie raz dała się przyłapać na ściance lekko zaokrąglona. Dlatego też, aktorka która ma odwagę eksponować kobiece oraz lekko puszyste kształty w konforntacji z baletowym rygorem, musi oznaczać kłopoty.

Dakota Johnson i Tilda Swinton – co za duet!

Dakota Johnson gra tancerkę Susie Bannon, która przybywa do europejskiej szkoły baletu. Nie potrzebuje zbyt wiele czasu, by zorientować się, że prestiżowa akademia to zdecydowanie coś więcej niż tylko miejsce szlifowania talentów. Tilda Swinton gra dyrektorkę tejże akademii, zatem mamy pewność że będzie jej sporo na ekranie. Jakież to mroczne sekrety skrywa szkoła? W pierwowzorze filmu głównym problemem było znikanie, w niewyjaśnionych okolicznościach, kolejnych uczennic akademii. Czy reżyser postanowi jeszcze dodać jakieś mrożące krew w żyłach wątki?

Puszczony do sieci zwiastun zapowiada się naprawdę obiecująco, a muzyka Thoma Yorke’ a z Radiohead potęguje wrażenie grozy.  Oczyszczone żebro obecne w trailerze gwarantuje, że bez krwawych scen się nie obejdzie, jak przy każdym body horrorze.

Nic tylko czekać do jesieni. Dla niewtajemniczonych – film “Suspiria” jest remakem kultowych “Odgłosów” z 1977 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *