Gra Stranger Things już wkrótce! Netflix wchodzi na nowy poziom rozrywki

Przyznać się, z ręką na sercu, kto z was nie oglądał z zapartym tchem, serialu “Stranger Things”? Netflix zdał sobie sprawę, że same seriale to za mało i postanowił wejść z impetem w nową gałąź rozrywki. Gigant ogłosił współpracę z Telltale Games, która ma na swoim koncie już kilka udanych produkcji, i wkrótce powstanie gra oparta na hitowym serialu. 

To już drugie podejście Netflixa do gry opartej na serialu Stranger Things. W zeszłym roku, weszła do obrotu mobilna gra o tym samym tytule co serial i nawet można było nabyć ją w polskiej wersji językowej.  Miał to być pomost między pierwszym i drugim sezonem serialu. Było to pozytywne zaskoczenie, a najwyraźniej zainteresowanie przerosło oczekiwania i Netfliks postanowił zainwestować w coś większego niż aplikacja na Androida.

Zwiastun drugiego sezonu serialu Stranger Things

Gier opartych na serialach mamy już wiele, ale zawsze to miło się dowiedzieć, że gry doczeka się kultowy serial “Stranger Things”. Jest w serialu potencjał, zjawiska paranormalne, misja odnalezienia artefaktów, nowi osobnicy i teleportowanie się w czasie. Kolorytu dodaje fakt, że akcja serialu jest osadzona w latach 80, w niewielkim miasteczku Hawkins, w którym znajduje się mroczny las oraz skrywającą sekrety stara elektrownia.

Jeśli twórcy dadzą graczom dowolność wcielania się w postacie, to trzeba przyznać, że ciężko będzie wybrać. Wszak każdy z bohaterów (Will, Mike, Dustin, Eleven, Lucas, Nancy)  ma ciekawą historię i można za pomocą nich pociągnąć naprawdę wiele intrygujących wątków.  W pierwszej wersji gry na początku można było wcielić się w policjanta Hoppera i poszukiwać zaginionych dzieciaków.

Możemy być pewni, że pościgów, walki z potworami, skradania się oraz jazdy na rowerze po Hawkins i okolicach nie zabraknie. Będzie też można liczyć na proste łamigłowki, które rozwiązywać będzie mogła cała rodzina. To jak oczekiwanie nie tyle co na mroczny horror, ale na pasjonującą przygodówkę, ze Stevenem Spielbergiem w tle.

Kadr z serialu Stranger Things
Kadr z serialu Stranger Things

Niewiele jeszcze wiadomo o produkcji, ale z pewnością będzie to gra interaktywna, dostępna na platformie streamingowej. Dostępna zarówno na komputerach, jak i na konsole.  Firma Telltale Games ma już na swoim koncie gry takie jak The Walking Dead, Gra o tron oraz Jurassic Park.

Dodaj komentarz rooksa randki

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *