IKEA tworzy domki dla ptaków ze zużytych mebli

Ikea ma ostatnio u mnie same plusy. Ta potężna firma planuje otworzyć sklepy, w których będzie można wypożyczać meble, ale to nie wszystko. Tak bardzo spodobało się gigantowi meblowemu bycie eko friendly, że postanowił zadbać także o naszych braci malutkich. W współpracy z artystami Ikea stworzyła domki dla owadów, ptaków i zwierząt. Z czego? Oczywiście, ze starych i zużytych mebli. Tak, drodzy Państwo – to się nazywa “przyjaźń z naturą”. 

IKEA ociepla wizerunek po raz kolejny

IKEA postanowiła ocieplić swój wizerunek, zareklamować londyńską placówkę i jednocześnie podpromować ideę zrównoważonego rozwoju. Sklep w Greenwich otwarto miesiąc temu. Jego główną ideą jest zachęcanie do dawania drugiego życia różnym przedmiotom.  Oczywiście, wszystko zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Nawet robaczkowi należy się designerski dom

Te wspaniałe i dość designerskie domki powstały we współpracy z artystami. To właśnie im IKEA zleciła wykonanie ze zużytych mebli domki dla owadów, ptaków i dzikich zwierząt. Nie wyrzucaj – wykorzystaj. Dziś, każde dziecko chodzące do szkoły zna taką zasadę, a jeśli nie zna to znaczy, że szkoła musi się jeszcze co nieco nauczyć 🙂

Artyści mają głos

Adam Furman zaprojektował nawet całe miasto owadów – “Bughattan”. Na wzór Manhattanu, miasta, które nie śpi. Gniazdo dla pszczół i os wykonane zostało ze starych blatów. Inny artysta do zbudowania karmnika dla ptaków wykorzystał stary regał.  A domki mające zapewnić ciepło nietoperzom powstały z metalowych stołków.

Recycling to dobry kierunek

Ikea zdecydowanie idzie w dobrym kierunku. Już dziś, 60% ich mebli nadaje się do powtórnego użytku. Ale to nie wszystko. Firma zobowiązała się, że do 2030 roku, w jej sklepach będzie można kupić lub wypożyczyć wyłącznie artykuły wykonane z surowców odnawialnych. Recycling to hasło, które jeszcze nie raz usłyszymy w kontekście tej firmy.

ikea - domki dla ptaków ze żużytych mebli
ikea – domki dla ptaków ze żużytych mebli
ikea - domki dla ptaków ze żużytych mebli
ikea – domki dla ptaków ze żużytych mebli
ikea - domki dla ptaków ze żużytych mebli
ikea – domki dla ptaków ze żużytych mebli
Ikea - domki dla nietoperzy z metalowych stołków
Ikea – domki dla nietoperzy z metalowych stołków

 

 

 

Dodaj komentarz https://niemasiecoobrazac.pl/dance-avenue-randki-taneczne/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *