The Dumplings & Mary Komasa – Jestem Kobietą – współczesne wariacje na tematy ważne

“Słodkie żywioły we mnie śpią” tak zaczyna się piosenka, która od jakiegoś czasu dźwięczy mi w głowie. I to wcale nie jest dynamiczny utwór Edyty Górniak “Jestem kobietą”, ale cover owego hitu, w wykonaniu The Dumplings i Mary Komasy. Czy dziewczyny biorąc na tapetę tak sławny utwór poradziły sobie z interpretacją?

Oj tak. The Dumplings & Mary Komasa – coverem “Jestem Kobietą” dały czadu i podbiły nasze kobiece serca. “Jestem kobietą, wodą, ogniem, Bożą perłą na dnie” – referen w ich wykonaniu nadal brzmi wyjątkowo melodyjnie i uroczo. Co najważniejsze, cały utwór nabiera wyraźniejszej wymowy. Cały teledysk też miło się ogląda.

Pamiętacie kultowy numer Edyty Górniak “Jestem kobietą?” Ja pamiętam doskonale i mam nadzieję, że nie jest to oznaka tego, że się starzeję. Ten drapieży i dynamiczny utwór postanowiły wziąć na tapetę młode wokalistki i nagrały fenomenalny cover. Podobnie, jak Monika Brodka zamieniła hit Izabeli Trojanowskiej “Wszystko, czego dziś chcę” w senny i hipnotyzujący numer nowoczesny, tak i one postawiły na pewnego rodzaju oniryczność.

The Dumplings i MAry Komasa
The Dumplings i MAry Komasa

Link do klipu na youtubie The Dumplings & Mary Komasa – Jestem Kobietą 

Jest w piosence nastrojowość i z pewnością inny wydźwięk niż w oryginale. The Dumplings i Mary Komasa nagrały cover w ramach kampanii  #DoYou marki PUMA, a to już do czegoś obliguje. Całej akcji przyświecać miało hasło, aby być sobą –  “Do You to manifest dla wszystkich kobiet, który zachęca je do bycia sobą, nie poddawania się narzuconym normom, robienia rzeczy tylko dla siebie bez względu na to jak postrzega to otoczenie”.

Jestem Kobieta - The Dumplings
Jestem Kobieta – The Dumplings

Trzeba przyznać, że taka aranżacja do mnie przemawia. Ciekawe co na to Jacek Cygan, który napisał słowa do piosenki. W głębi serca wierzę, że jest mega postępowy i pęka z dumy, że udało mu się napisać piosenkę uniwersalną. Za nową wersję muzyczną jest odpowiedzialna grupa The Dumplings. Produkcją i aranżacją zajął się Kuba Karaś Miks, a masteringiem Rafał Smoleń.

Dla porównania dynamiczna wersja Edyty Górniak

Jestem kobietą - Mary Komasa
Jestem kobietą – Mary Komasa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *