“Król” – główną rolę w serialu zagra Michał Żurawski

Dużo było domysłów, kto powinien zagrać rolę Jakuba Szapiro, w serialu gangsterskim na podstawie książki Szczepana Twardocha, “Król”. Szczęściarzem okazał się Michał Żurawski, który już błysnął talentem w serialu “Kruk. Szepty słychać po zmroku”

Niech żyje “Król”!

Michał Żurawski ma powody do radości. Właśnie opublikowano informację, że zagra on główną rolę w serialu Canal +, “Król”. Oczekiwania są dość duże, bowiem “Król” Szczepana Twardocha był wielkim sukcesem czytelniczym. Książką, którą absolutnie dobrze było znać.

“Ślepnąc od świateł”, serial nakręcony na podstawie książki Żulczyka odniósł niebywały sukces, dlatego też i  w tym przypadku oczekiwania co do oglądalności są wysokie, a aktor grający główną rolę może się wybić i zyskać niebywałą sławę. Serial wyreżyseruje Jan P. Matuszyński (ma na koncie całkiem udaną “Ostatnią rodzinę”) i zdjęcia do niego właśnie ruszyły. Szczepan Twardoch opublikował na Facebooku zdjęcie wytatuuowanych dłoni aktora, grającego Szapiro. Na ekranach film zagości prawdopodobnie jesienią.

“Król” słów kilka o fabule

Fabuła lekka nie jest, a wiem co mówię bo książkę przeczytałam. I były takie momenty, które mocno naruszały moją wrażliwość. Powiedzmy sobie szczerze, nawet odrzucały. Akcja “Króla” rozgrywa się nie tyle co w mafijnym świecie, ale w półświatku. Oczami bohaterów poznajemy dogłębnie mroczną stronę Warszawy lat 30. XX wieku. No ale nie ma co się spodziewać jakiejś delikatności, gdy już na samym początku jesteśmy świadkami pojedynku bokserskiego o mistrzostwo stolicy między falangistą Andrzejem Ziembińskim, a Jakubem Szapiro, któremu kibicuje środowisko żydowskie. Walkę bacznie obserwuje stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka – Kum Kapilca. No i te nazwiska warto zapamiętać. Wokół nich toczy się cała skomplikowana dość akcja książki.

Co na to autor Szczepan Twardoch?

No na pewno jest na bieżąco z produkcją i nic nie dzieje się poza jego plecami. O tym, kto zagra główną rolę dowiedzieć się mogliśmy właśnie z jego Facebooka. Jako Mosze Bernsztejn wystąpi Kacper Olszewski, a ja osobiście jestem ciekawa, kto odważy się wcielić w postać Kuma Kaplicy.

Szczepan Twardoch, autor książki Król
Szczepan Twardoch, autor książki Król

 

2 odpowiedzi do ““Król” – główną rolę w serialu zagra Michał Żurawski”

  1. Pan Michał Żurawski nie zagrał tylko stworzył to dzieło, Jakubik dodał kolorytu też jest wielki. Nie wiem jak mam wyrazić zachwyt nad ta produkcją, gdzie jest filmowe wszystko: oddanie tamtych czasów, wspaniałe postacie, genialnie sceny, dramaturgia, muzyka, brawo WY.

Dodaj komentarz randki xyz 555

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *