Marissa Mayer – porzuciła Google dla Yahoo

Marissa Mayer udowodniła światu, że kobieta może być równie dobrą informatyczką co mężczyzna. Przez 12 lat pracowała w Google, teraz przeszła do Yahoo. Jako nieliczna z kobiet odniosła sukces w tej branży i zapewnia, że w pracy nie czuje się mniejszością – jest geekiem, jak każdy inny. – Dla mnie praca jest zabawą, a zabawa pracą. Wybór pomiędzy wyjściem do kina a spędzeniem wieczoru w pracy nie jest dla mnie jakiś szczególnie trudny. Jedno i drugie bawi mnie tak samo. – tak Marissa Mayer przekonywała w wywiadzie udzielonym dla WO. Trzeba przyznać, że prawdziwa szczęściara z niej. Robi to co lubi i ma z tego zarówno satysfakcję, jak i pieniądze.

Marissa Mayer twierdzi, że nigdy nie czuła się wyjątkowa. Nie miała wrażenia, że zajmuje ją coś nieodpowiedniego dla dziewczynki. – Zanim dostałam pracę w Google’u, nikt nigdy mi nie powiedział: ‘No proszę, kobieta jest informatyczką’.  Skończyła  Uniwersytet Stanforda, gdzie była w zdecydowanej mniejszości, jeśli chodzi o płeć, ale była tak zaabsorbowana nauką, że nawet tego nie zauważyła.

W jej życiu nie ma miejsca na nudę, ale jest miejsce na pasje. To, co pochłania ją bez reszty to: balet, działalność charytatywna, wykłady na uniwesytecie, sztuczna inteligencja i programowanie.  Marissa typ kobiety czynu, pełnej energii, która nie potrzebuje zbyt dużo snu. Sama przyznaje, że nie śpi dłużej niż sześć godzin bo jest wówczas bardzo “przymulona”. Cztery godziny snu, to idealna ilość snu na to, by móc w ciągu dnia działać na pełnych obrotach.

Dzień z życia Marissy Meyer

– Chodzę późno spać, ale wstaję między 7 a 7.30. Następnie, biegam lub ćwiczę. Od godz. 8 do 9 ogarniam dom, czyli załatwiam sprawunki, prasuję, płacę rachunki. W pracy zjawiam się zwykle ok. godz. 9 i od razu zaczynam spotkania, które trwają do godz. 18.

Marissa Mayer przez 12 lat odpowiadała za funkcjonalność ponad stu produktów i usług, które oferowało Google.  Mimo sukcesu i pracy marzeń,  o jakiej marzą zarówno kobiety jak mężczyźni – rzuciła to wszystko i została prezeską Yahoo.  Czyli dalej w branży 🙂

Marissa Mayer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *