Obraz Banksy’ego – zaskakujący finał historii ze zniszczonym dziełem

“Dziewczyna z balonikiem” to słynny obraz Banksy’ego, który po zlicytowaniu na zawrotną sumę pieniędzy, został zniszczony przez artystę. Całe zdarzenie miało miejsce dwa tygodnie temu w domu aukcyjnym Sotheby i rozpisywały się o nim wszystkie media. Kobieta, która go nabyła nie zrezygnowała z jego zakupu. 

Sztuka współczesna ma się całkiem dobrze

Ulubione dzieło londyńczyków, obraz Banksy’ego – “Dziewczynka z balonikiem”, po przeniesieniu na płótno zostało sprzedane na licytacji za zawrotną sumę 1,4 miliona funtów.  To bardzo wysoka suma pieniędzy i  prawdziwy dowód na to, że sztuka współczesna wciąż jest na topie i nadal jest na nią popyt, Mnie osobiście bardzo cieszy fakt, że istnieją na tym świecie majętni miłośnicy, którzy są skłonni wydać na opatrzony już (bowiem widniejący na wielu murach i plakatach) obraz, tyle pieniędzy. Banksy okazał się mistrzem autopromocji i swoim nietypowym gestem, nie tylko zwrócił na siebie oczy całego świata, ale sprawił, że o obrazie i wydarzeniu pisały największe media.

Dziewczynka z balonikiem - Banksy
Dziewczynka z balonikiem – Banksy

Banksy – współczesny Picasso?

Artysta sam przyznał, że wmontował w ramę obrazu coś w rodzaju zniszczarki, na wszelki wypadek, gdyby dzieło kiedyś trafiło na aukcję. Po co to zrobił? Otóż, z bardzo prostej przyczyny – chciał wszystkim udowodnić, że nie zamierza zarabiać na swoich obrazach. Co z samym aktem zniszczenia? To świadczy o tym, że Bansy wielkim artystą jest. Już sam Picasso mawiał, że “Chęć zniszczenia jest także twórczą potrzebą”.

Miłość w koszu

Obraz nabyła kobieta, kolekcjonerka sztuki z Europy. Zdecydowała się ona ostatecznie zatrzymać dzieło w takiej formie  i nie wycofała się z transakcji. Obraz nie dość, że przeszedł transformację to zyskał nowy tytuł “Miłość jest w koszu” (“Love is in the Bin”).  Stało się przełomowe i nowatorskie. To pierwsze dzieło, które powstało w murach domu aukcyjnego Sotheby na żywo podczas aukcji.  Jak widać, da się dorobić do wszystkiego teorię i nadać “noweżycie” muzealnym eksponatom. Happy endy dobra rzecz,  choć, z Banksy’m nigdy nic nie wiadomo… Czy artysta jeszcze nas czymś zaskoczy?

Banksy #LoveIsInTheBin
Banksy #LoveIsInTheBin

 

Jedna odpowiedź do “Obraz Banksy’ego – zaskakujący finał historii ze zniszczonym dziełem”

Dodaj komentarz randki z kobietami i dziewczynami sympatia pl w kakiszu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *