“Russian Girl” serial matrioszka

“Russian Doll” to serial Netfilxa, na który natknęłam się ostatnio, szukając czegoś ciekawego do obejrzenia. Uwagę przykuł fakt, że gra w nim znana z serialu “Orange is a new black”, Natasha Lyonne. Krótki serial o cynicznej dość 36-latce jest oparty o dość oryginalny pomysł. Bohaterka utknęła w pętli czasowej, umiera i odradza się nawet kilkukrotnie podczas jednego odcinka.

Czy to najciekawsze serialowe wydarzenie roku?

Przyznać trzeba, że pomysł jest dość oryginalny. To nic innego jak narracyjna karuzela, która wciąga i sprawia, że widz nie nudzi się przeżywając wciąż ten sam dzień od nowa.  A to jest już nie lada wyczyn. Bo sami przyznajcie, serial w którym bohaterka umiera i budzi się na nowo tego samego dnia, nie brzmi jakość interesująco, lecz lekko zawiewa nudą. Brzmi jak odgrzewany kotlet, jak remake oldschoolowego już nieco filmu “Dzień Świstaka”.

Russian Doll - serial intrygujący
Russian Doll – serial intrygujący

Serial dla trzydziestolatków

Bohaterka Nadia, właśnie obchodzi swoje 36 urodziny i poznajemy ją dokładnie w tym momencie. Z okazji tegoż wydarzenia przyjaciółka zorganizowała jej przyjęcie urodzinowe. W stylowej łazience znajduje się portal, który umożliwia raz po raz ponowne narodzenie się bohaterki. Za każdym razem, kiedy ona zakończy swój żywot, portal “wypluwa” ją na nowo, całą i zdrową.

Nadia teoretycznie wkracza w wiek średni, jest jakby trzydziestoletnią hipsterką – palącą papierosy, nie stroniącą od alkoholu i przelotnego seksu. Nadia jest programistką i pisze gry komputerowe, zawstydzając niejednego kolegę. Trochę taka Bridget Jones, ale nieco bardziej pyskata.

Samotna z wyboru, ale nie samotna. Mieszka z kotem, który zwie sie Owies. I właśnie o tego kota się rozchodzi – kot zniknął i bohaterka postanawia go szukać, co doprowadza do wielu tragicznych wydarzeń.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Kwestia kota przywołuje na myśl kultowy film “Śniadanie u Tiffaniego”, zapętlenie i pisanie gry “Bandersnatcha”. Ale przede wszystkim jest to intrygująca, daleka od banału, historia, z której wynika coś zupełnie innego, niż byśmy oczekiwali.

Russian Doll - serial intrygujący
Russian Doll – serial intrygujący

 

 

 

Dodaj komentarz randki aplikacja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *