“Ślepnąc od świateł” – kim jest Paulina?

Paulina w “Ślepnąc od świateł”. Kim jest? Role kobiece w serialu “Ślepnąc od świateł” właściwie są dwie. Jedna dobra – Maria Pazina oraz druga zdecydowanie słabsza, aczkolwiek też bardzo ważna w życiu bohatera, Paulina. Pazina (Marta Palikowska) to koleżanka z dzieciństwa i zarazem bratnia dusza Kuby, czyli głównego bohatera. Kim natomiast jest Paulina?

Kim jest Paulina w “Ślepnąc od świateł”?

To wielka miłość głównego bohatera, grana przez Marzenę Pokrzywińską. Kobieta, do której perfekcjonista Kuba ma słabość i u której boku wyobraża sobie swoją lepszą przyszłość. To modelka, a raczej kobieta do wynajęcia, czyli tzw. odpowiednik tej, która wróży tylko kłopoty. I choć wiemy, że nie zasługuje na to, to jednak ona pojawia się w marzeniach Kuby, jako towarzyszka życia. To z nią prowadzi beztroskie życie z pięknej Argentynie i to właśnie z nią ma dwójkę dzieci. Ale tylko w marzeniach. Rzeczywistość jest zupełnie inna. Owszem, byli przez moment parą w przeszłości, ale ona zawiodła. Nie jest warta jego wielkiej miłości.

Kim naprawdę jest Paulina, bohaterka “Ślepnąc od świateł”?

Należę do osób, dla których nazwisko Marzeny Pokrzywińskiej jest zupełnie nowym w show-biznesie. Po zrobieniu krótkiego researchu, okazało się jednak, że debiutantką filmową wcale nie jest, ale w prasie kolorowej głośno było o niej jedynie za sprawą związków z mężczyznami.  Karierę zaczynała jako modelka i pracowała dla najlepszych agencji. W mediach pojawiła się za sprawą romansu z aktorem Łukaszem Garlickim. A było o czym pisać. Było nie tylko publiczne okazywanie sobie uczuć, ale także doszły do tego problemy alkoholowe aktora. Następnym partnerem Marzeny, był o 16 lat starszy, Hubert Urbański – prezenter TVN-u. Ich związek też nie przetrwał próby czasu.

Marzena Pokrzywińska jako Paulina w Ślepnąc od świateł
Marzena Pokrzywińska jako Paulina w Ślepnąc od świateł

Czy  grająca Paulinę w “Ślepnąc od świateł’, Marzena Pokrzywińska ma szansę stać się największym odkryciem medialnym tego roku? Czy rola femme fatale otworzy jej drzwi do kariery filmowej? No cóż, po obejrzeniu serialu, mam wątpliwości 🙂 Jest oryginalna, ale jej talent aktorski jeszcze wymaga podszlifowania.

 Paulina i Kuba w Ślepnąc od świateł
Paulina i Kuba w Ślepnąc od świateł

Zaślepiony główny bohater?

Paulina to postać irytująca, grająca sztucznie i nie budząca żadnej sympatii. Dialogi z jej udziałem są takie, jakie być niepowinny, że widz marzy wręcz, aby przestała cokolwiek mówić. Być może to celowy zabieg reżysera, a ona świetnie się z tego wywiązała. Paulina nie jest też stereotypową blondynką, ale charakteryzuje ją burza rudych loków. Nie jest ani niewinna, ani nieśmiała. Filmiki jakie wysyłą bohaterowi smsami mówią wiele o jej sposobie bycia i pewności siebie.

Ostatni odcinek “Ślepnąc od świateł”

Kuba rani Paulinę w twarz przed jej wielkim występem na scenie. Wiemy zatem, że Paulina jest kimś więcej niż zwykłą modelką, jest artystką. Niestety, kolejny raz zawiodła i przez nią Kuba musiał wycierpieć wiele upokorzeń podczas aresztu. Czyżby bohater wyleczył się z tego uczucia?

Jedna odpowiedź do ““Ślepnąc od świateł” – kim jest Paulina?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *