“Ślepnąc od świateł”. Nowy serial HBO o którym już się zrobiło głośno

“Ślepnąc od świateł”. Nowy serial HBO o którym już się zrobiło głośno

To jedna z najbardziej wyczekiwanych premier jesiennych. Serial wg powieści Jakuba Żulczyka – “Ślepnąc od świateł” w końcu doczekał się teasera. Główną rolę gra debiutant – Kamil Nożyński. Choć nie zabraknie też takich nazwisk jak Pazura oraz Więckiewicz.
Krzysztof Skonieczny to nazwisko, które będzie się przewijało wielokrotnie tegorocznej jesieni. To reżyser, który wziął na tapetę kontrowersyjną powieść Jakuba Żulczyka – “Ślepnąc od świateł”. HBO właśnie wypuściło zwiastun tego serialu.
Zwiastun serialu Ślepnąc od świateł 
Kto czytał powieść ten dokładnie wie, że należy się spodziewać mocnych wrażeń oraz narkotykowych perypetii. Główny bohater to nikt inny jak diler, który ma różnoraką klientelę, mającą być przekrojem dzisiejszego społeczeństwa ze stolicy. W serialu znajdzie się miejsce dla wszystkich: polityków, celebrytów, bogatych paniuś, hip-hopowców, a nawet gangsterów. Jednym słowem, potencjał na serial jest.

Ślepnąc od świateł, Kamil Nożyński
Ślepnąc od świateł, Kamil Nożyński
Oczywiście, nie brak fabuły, spraw, które należy spiąć do końca oraz miłości. Liczę na to, że serial dostarczy odpowiednią dawkę  emocji oraz skłoni do refleksji. Czy tak się stanie? Mam nadzieję, że tak. Książki nie czytałam dlatego obejrzę serial bez żadnego balastu oraz bez żadnych wygórowanych oczekiwań. Dam się ponieść wyobraźni reżysera. Lubię polskie produkcje i choć  na ogół nie są idealne to jednak oglądam je zawsze do samego końca i (jeśli się tylko da)  z zapartym tchem. Gangsterskie porachunki, wątek miłosny plus obiecująca obsada (oprócz debiutującego w roli Kamila Nożyńskiego, na ekranie zobaczymy Roberta Więckiewicza, Jana Frycza oraz Janusza Chabiora) dość dobrze rokują i zawsze robią sporą ochotę na ten pierwszy odcinek serii.

Oby ten thiller neo-noir nie okazał się zbyt depresyjny. Ludzie nie lubią zbyt smutnych historii i wcale nie chodzą na nudne i smutne polskie filmy. Oby przedstawienie świata pozbawionego wartości miało jakiś sens. A pustka, w której będzie dryfował główny bohater niech będzie czymś więcej niż tylko pustką na tle nostalgicznej muzyki.

Ślepnąc od świateł, Jakub Żulczyk
Ślepnąc od świateł, Jakub Żulczyk

Jedna odpowiedź do ““Ślepnąc od świateł”. Nowy serial HBO o którym już się zrobiło głośno”

Dodaj komentarz andzelika lawicka randki wroclaw

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *