Squid game – czemu ten serial jest tak popularny?

Najbardziej hot netfliksowy serial to zdecydowanie koreański “Squid game”, w reżyserii Hwang Dong Hyuk’a. Kreuje on TikTokowe trendy. Ilość memów krążących w internecie sprawia, że trudno nie dowiedzieć się o jego obecności na Netflixie. Na TikToku i instagramie szał robią przepisy na miodowe ciasteczka z gwiazdką lub trójkątem (kto oglądał, ten wie!). Oglądają go dzieci (o zgrozo!) nawet w podstawówce, a jest on naprawdę mroczy i pełno w nim zabijania. Czyżby serial o grach dla dzieci (podobnie jak “Clickbait”) był serialem naszych czasów? Aż strach się bać.

“Squid game” – co to za serial?

W wielkim skrócie “Squid game” to dystopijny dramat o dość prostej fabule. Ot, tajemnicza organizacja rekrutuje zadłużonych ludzi – byłych hazardzistów, bankrutów oraz byłych więźniów. Wszystkich tych, którzy nie mają nic do stracenia i nie radzą sobie w normalnym życiu. Rekrutów motywują do rywalizacji za pomocą niebotycznie wysokich nagród pieniężnych. Uczestnicy gry są wywożeni na wyspę i grają tam w zapomniane gry dziecięce. Niestety, jest jeden haczyk. Wyeliminowanie rekruta jest rozumiane dosłownie – przegrani oraz ci, którzy naruszą reguły gry, są zabijani na miejscu. Stawka jest wysoka i to powoduje, że każdą rozgrywkę ogląda się w niesamowitym napięciu. Atrakcyjności serialu dodaje fakt, że jest to produkcja południowokoreańska, przypominająca swoim klimatem film “Parasite”.

“Squid game” – historia Seong Gi-heon’ga

To Seong Gi-heon zagrany przez Lee Jung-jae. To przykładowy rekrut organizacj. Seon stracił pracę w fabryce samochodów i nie ma szczęścia do biznesu. Rozpaczliwie poszukuje sposobów na spłatę swoich długów bo wierzyciele depczą mu po piętach i grożą śmiercią. To właśnie do takiej zdesperowanej osoby podchodzi na stacji metra nieznajomy w garniturze i składa propozycje wzięcia udziału w grze o wielkie pieniądze. Na miejscu okazuje się, że gra jest faktycznie warta świeczki, bo nagrodą jest 38,5 miliona dolarów. W podobnej sytuacji co Seong Gi-heon jest jeszcze sporo osób. Dokładnie 456 uczestników.

“Squid game” – zakończenie