Stephen King – 170 wątków z jego twórczości

Stephen King ma wyjątkowo uzdolnionych fanów. Okazuje się, że na tym plakacie umieszczono aż 170 nawiązań do twórczości Stephena Kinga. Ciekawa jestem, czy znajdzie się taki śmiałek, który odnajdzie je wszystkie. 

Twórcą tego jakże barwnego plakatu jest Jordan Monsell, wielki fan twórczości jednego z najpłodniejszych pisarzy – Stephena Kinga. Zawsze byłam pełna podziwu – jak on to robi, że napisał aż tyle książek? Czy ten człowiek miał w ogóle czas na sen? A może zatrudniał ghost writerów i tylko jego nazwisko zdobi okładkę książki?

Stephen King – przypomnienie kim jest
Stephen King to światowej sławy mistrz horroru i niezły szczęściarz. Każda jego książka staje się z miejsca bestsellerem. Co więcej, jego powieści są idealne do ekranizacji. Nic dziwnego, że autor stał się ikoną literackiej pop kultury i ma miliony fanów na całym świecie. Jeden z fanów pokusił się o taki właśnie plakat z nawiązaniami do książek mistrza.

Kilka faktów z dzieciństwa pisarza
Stephen King nie miał lekkiego dzieciństwa. Został porzucony przez ojca i wraz z matką i bratem przyszło im żyć w skrajnym ubóstwie. Nic dziwnego, że pisarz jako nastolatek stał się poddatny na nałogi – uzależnił się od alkoholu oraz narkotyków.  Całe szczęście, marzenia o byciu sławnym pisarzem wygrały.  Nie dość, że wygrał z nałogami, to jeszcze dorobił się olbrzymiego majątku. 

Do najsłynniejszych książek Kinga należą: “Carrie”, “Lśnienie”, “Miasteczko Salem”, Smętarz dla zwierzaków” oraz “Zielona mila”. Na całym świecie można znaleźć ponad 300 milionów egzemplarzy jego książek. To naprawdę imponujący dorobek.

Dla śmiałków, którzy są na tyle ambitni, że chcą się zmierzyć z tym nie lada wyzwaniem, przygotowano ściągę. Na dowód tego, że twórca sobie niczego nie zmyślił. Udanej zabawy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *