Zimna wojna, czyli kamera kocha Joannę Kulig

Scena, w której Joanna Kulig śpiewa w jednej z paryskich knajp, w jazzowej wersji, góralską przyśpiewkę z pewnością przejdzie do historii polskiego kina. Potężny ładunek emocji zapewnia nawet najmniej wrażliwemu widzowi, autentyczne ciarki na plecach. Widzimy jak w soczewcę całą drogę, jaką musieli przejść bohaterowie Pawlikowskiego, by znaleźć się w tym oto miejscu. A co do Joanny Kulig to jedno jest pewne – kamera ją kocha.  

Zimna wojna, a w bohaterach aż kipi od emocji
“Zimna wojna” to obsypany nagrodami w Cannes, najnowszy film Pawła Pawilkowskiego. To fabuła stara jak świat: historia miłości kobiety i mężczyzny, ich nieustannych rozstań i powrotów. Akcja rozgrywa się na przestrzeni kilku lat. Bohaterowie – Wiktor i Zula to artyści, którzy poznają się pod koniec lat 40. XX wieku, kiedy kraj rozpoczyna proces odbudowy kulturalnej po wojnie.  W rolach głównych zostali obsadzeni moi ulubieni aktorzy, doskonali w swoim fachu: Joanna Kulig oraz Tomasz Kot.

Zobacz zwiastun filmu “Zimna wojna”

Joanna Kulig jako Zula w filmie
Joanna Kulig jako Zula w filmie “Zimna wojna”
Joanna Kulig śpiewa w paryskiej knajpie, Zimna wojna
Joanna Kulig śpiewa w paryskiej knajpie, Zimna wojna

Muzyka, folklor i prawdziwe emocje
Film jest pełen muzyki, kadrów z przeszłości, a także rodzimego folkloru. Bohaterowie poznają się podczas naboru do zespołu ludowego, który organizuje Borys Szyc. Charyzmatyczna i zdolna Zula (Joanna Kulig) od razu wpada w oko przystojnemu Wiktorowi (Tomasz Kot). I na tym opiera się fabuła, na niekończącej się huśtawce emocji, śpiewie oraz miłości.  Energia obojga wręcz rozsadza ekran.

Duet idealny: Joanna Kulig i Tomasz Kot, Zimna wojna
Duet idealny: Joanna Kulig i Tomasz Kot, Zimna wojna

Zimna wojna polską Casablanką?
W sieci pojawiły się głosy, że to nasz polski odpowiednik Casablanki. I słusznie – czarno-biała konwencja tylko pogłębia to podobieństwo.

 

 

3 odpowiedzi do “Zimna wojna, czyli kamera kocha Joannę Kulig”

Dodaj komentarz https://niemasiecoobrazac.pl/sex-randki-oswiecim/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *